Jánd Község Önkormányzata Képviselő-testülete a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény alapján
Települési lakhatási támogatás
A települési lakhatási támogatás a szociálisan rászoruló háztartások részére a háztartás tagjai által életvitelszerűen lakott lakás fenntartásával kapcsolatos rendszeres kiadásaik viseléséhez nyújtott hozzájárulás.
A képviselő-testület az elektromos áram- és a gázfogyasztás költségeihez települési támogatást nyújt annak a kérelmezőnek, akinek a háztartásában az egy főre jutó havi nettó jövedelem nem haladja meg a szociális vetítési alap összegének 500%-át, (142 500 Forint) és a háztartás tagjai egyikének sincs vagyona.
Támogatás annak a személynek állapítható meg, akinek lakóhelye vagy tartózkodási helye a közszolgáltatási szerződésben szereplő felhasználási hellyel megegyezik.
A támogatás összege háztartásonként egységesen 7 000 Ft.
Azon személyek esetében, akiknél előrefizetős gáz- vagy áramfogyasztás mérő készülék működik, a lakásfenntartási támogatást elsődlegesen a készülék feltöltéséhez kell biztosítani.
A települési lakhatási támogatás ugyanazon lakásra vonatkozóan csak egy jogosultnak állapítható meg, függetlenül a lakásban élő személyek és háztartások számától.
A települési lakhatási támogatást az Önkormányzatnál elérhető, valamint a jand.hu honlapon csatolt formanyomtatványon lehet igényelni.
Jánd Község Önkormányzata Képviselő-testülete (a továbbiakban: Képviselő-testület) az ellátások biztosításával a szociális szempontokból rászorult családok életminőségén kíván javítani, ösztönözni kívánja a kérelmezőket arra, hogy maguk is tegyenek meg minden tőlük elvárhatót annak érdekében, hogy családjuk eltartásáról tudjanak gondoskodni, mivel az önkormányzatok mellett az egyének, a családok és a helyi közösség aktivitása is nélkülözhetetlen feltétel a szociális biztonság megteremtése szempontjából.
A rendelet hatálya kiterjed Jánd község közigazgatási területén életvitelszerűen élő és bejelentett lakcímmel rendelkező a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény (a továbbiakban: Szt.) 3. § (l)-(3) bekezdésében meghatározott személyekre.
A szociális ellátásban részesülő a jogosultság feltételeit érintő lényeges tények, körülmények megváltozását a változás bekövetkeztétől számított 15 napon belül köteles az Önkormányzatnak bejelenteni.
A szociális ellátásra való jogosultság elbírálásához a kérelmező köteles a családjában, vagy háztartásában élő személyek adataira, vagyoni és jövedelmi viszonyaira vonatkozó nyilatkozatokat, igazolásokat becsatolni. Köteles továbbá a kérelem nyomtatványán felsorolt igazolásokat - illetve ezek hivatalból történő beszerzéseihez szükséges hozzájárulásokat - mellékelni.
A jövedelem számításánál irányadó időszak, az igazolás módja, valamint a jövedelem számítása tekintetében az Szt.-ben foglaltak az irányadóak. E rendelet alkalmazásában nem minősülnek jövedelemnek ezen rendeletben biztosított szociális ellátások.
Az igénylők szociális, vagyoni körülményeinek feltárása érdekében a szociális ellátásra való jogosultság elbírálása során környezettanulmány készíthető.
A környezettanulmány az elkészítésétől számított három hónapig érvényes.
A tényállás tisztázása érdekében háziorvosi, szakorvosi, védőnői, pedagógiai vélemény, javaslat kérhető.
Támogatások igényléséhez a jövedelemigazolás és vagyonnyilatkozat mellett a következő dokumentumok, igazolások benyújtása szükséges:
a) települési lakhatási támogatás esetén
aa) az érintett ingatlanba történt bejelentkezést igazoló lakcímkártya,
ab) annak a szolgáltatónak az utolsó havi teljes számlarészletező másolata, amelyre a kérelmező a lakhatási támogatás utalását kéri.
A megállapított pénzbeli ellátásokat a KÖH az alábbiak szerint folyósítja:
a) a települési lakhatási támogatás esetében tárgyhót követő hónap 5. napjáig a szolgáltató részére átutalással
A megállapított pénzbeli ellátásokat a KÖH az alábbiak szerint folyósítja:
a) a települési lakhatási támogatás esetében tárgyhót követő hónap 5. napjáig a szolgáltató részére átutalással